Dlaczego my?

Jakość i sposób wykonania

Każdą kutą bramę można wykonać na wiele sposobów. Sztuką jest dobrać używane techniki oraz sposób wykonania tak aby uzyskać jak najlepszy rezultat końcowy. Popełnienie błędu, lub brak odpowiedniej wiedzy bądź doświadczenia wykonawcy na tym etapie będzie rzutować negatywnie na ostateczną jakość i wygląd bramy.

Najlepszym tego przykładem są kute pełne bramy - Zazwyczaj bogato zdobione, mocno zasłaniające widok do wnętrza posesji. Jednak każdy inwestor który zdecyduje się na taką bramę powinien zdawać sobie sprawę z jej budowy, aby nie być później rozczarowanym jeśli wykonawca będzie nierzetelny.

Bramę pełną bardzo trudno jest profesjonalnie zbudować, dlatego większość zakładów proponuje klientom bramy zrobione w sposób amatorski. Z dużej odległości amatorsko wykonana brama będzie wyglądała podobnie do bramy profesjonalnej. Z bliska jednak wszystkie podobieństwa znikną.

My proponujemy klientom tylko i wyłącznie profesjonalnie skonstruowane bramy.

Poniżej znajdą Państwo informacje jak można rozpoznać podstawowe różnice które najczęściej występują pomiędzy amatorsko a profesjonalnie zbudowaną bramą.
Brama amatorska
1. Zbudowana jednostronnie, bez możliwości wyboru - Bez możliwości zabudowy ozdobnej od drugiej strony bramy -cała konstrukcja wzoru znajduje się tylko od zewnątrz, od wewnątrz natomiast najczęściej znajduje się goła blacha. Efekt?- inwestor zapłacił za bramę która od wewnątrz wygląda jak brama dużo tańsza.


2. Brak ocynku ogniowego - Bramy pełne są bardzo wrażliwe na brak ocynku ogniowego. Posiadają one dużo warstw stali które nachodzą są na siebie i łączone są metodą spawania. Nie ma zatem jakiejkolwiek możliwości dobrze pomalować elementy stali znajdujące się od strony wewnętrznej. Efekt? - Bardzo szybko pojawi się rdza wydostająca się z wnętrza bramy nawet jeśli nierzetelny wykonawca obiecywałby że będzie inaczej.

3. Zły dobór materiałów - Częsty błąd - zbyt cienkie przekroje oraz grubości materiałów powodują że brama z czasem może odkształcić się pod swoją własną masą. Ocynkowanie bramy zbudowanej ze zbyt cienkich materiałów jest jednocześnie niemożliwe. Zły dobór materiałów ma również bardzo duży wpływ na estetykę bramy.

4. Estetyka wykonania - Widoczne, źle obrobione spawy. Brak nitowania. Złe dopasowania materiałów. Nieodpowiednie miejsca i zła technika łączeń materiałów.
5. Wykończenie bramy - Brak elementów tradycyjnie przekuwanych w palenisku przez kowala, założone na bramę ozdoby ( na przykład liście ) zakupione w markecie oraz zrobione z cienkiej blachy. Kiepskiej jakości zawiasy bez regulacji, farba i wiele innych rzeczy.


6. Montaż - Należy również pamiętać że kiepskie wykonanie bramy jest zazwyczaj równoznaczne z równie kiepskim jej montażem.
Brama profesjonalna M.B. Nylec
1. Zbudowana dwustronnie - Brama jest skonstruowana tak, że zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz Państwa posesji znajduje się identyczny wzór. W pewnym sensie można powiedzieć że są to dwie bramy złączone w całość. Wymaga to najczęściej użycia całkiem innych materiałów niż w przypadku bramy zbudowanej jednostronnie. Efekt? - Inwestor otrzymuje dokładnie to za co zapłacił.

2. Pełen ocynk ogniowy - Brama całkowicie ocynkowana ogniowo - nigdy nie będzie rdzewieć. Ocynkowanie pełnej bramy jest bardzo trudne ze względów technologicznych ( brama może ulec odkształceniu - zniszczeniu podczas procesu cynkowania). Dlatego większość wykonawców uważa że ocynkować takiej bramy się nie da. Dla nas nie jest to jakimkolwiek problemem.


3. Profesjonalny dobór materiałów - W naszej firmie nie kierujemy się głównie kosztami podczas doboru materiałów na kutą bramę. Materiały dobierane są optymalnie do każdego rodzaju bramy w taki sposób aby dawały odpowiednią estetykę oraz wytrzymałość.4. Estetyka wykonania - Spawy zawsze profesjonalnie obrobione, ukryte lub całkowicie niewidoczne dzięki używaniu czasochłonnych metod polegających na nawiercaniu bramy. Wiele elementów tradycyjnie nitowanych, wszystko perfekcyjnie połączone i spasowane - takie różnice najlepiej widzieć na żywo- zapraszamy do naszej galerii firmowej.

5. Wykończenie bramy - Wszystkie elementy typu liście są robione ręcznie przez naszych najlepszych kowali w paleniusku dzięki czemu każdy liść jest inny i niepowtarzalny. Brak elementów kupowanych w sklepie.Projektowane i wytwarzane w naszej firmie mocne, regulowane zawiasy jakich nie da kupić się w żadnym sklepie. Wysokiej jakości farba, patyny oraz lakiery.

6. Montaż - Profesjonalny i pewny montaż.

Powyższe porównanie dotyczy kutych bram pełnych. Jednak bardzo zbliżone różnice występują również w bramach ażurowych, a także kutych ogrodzeniach, balustradach, ławkach, lampach, daszkach itp.

Każdą z tych rzeczy można zbudować zarówno amatorsko jak i profesjonalnie. I dlatego nasza firma proponujeme Państwu przed dokonaniem wyboru wizytę w naszym salonie firmowym w Dębicy gdzie zobaczą Państwo jak wyglądają na żywo profesjonalne wyroby kowalskie tworzone z pasją.Ekskluzywne bramy kute

M.B. Nylec - Pracujemy dla tych, którzy wymagają więcej.
Udostępnij: