Tradycyjne bramy kute

Tradycyjnymi bramami kutymi nazywamy, bramy stworzone z metalu bądź stali, które mają klasyczny wygląd, przeciwieństwo bram np. myśliwskich, które przedstawiają przeróżne sceny z udziałem wszelakich zwierząt i roślin. Jeżeli posiadamy elegancki dom w ekskluzywnej dzielnicy, lepszym rozwiązaniem będzie tu klasyka. Wśród tych kutych bram mamy również ogromny wybór.

Bramy kute ażurowe

Piękny i zdobny wzór bramy kutej jest najczęściej wzorem ażurowym. Każdy nasz gość, bądź ewentualny przechodzień jest w stanie zobaczyć, co znajduje się na posesji, ponieważ brama składa się ze zdobień, pomiędzy którymi są prześwity. Wzorów takich produktów kutych jest mnóstwo. Mogą być zachowawcze, bądź bardzo zdobne. Korzystając z profesjonalnej firmy kowalskiej, mamy do wyboru ogromną ilość gotowych projektów, lecz klient który dokładnie wie czego potrzebuje jest w stanie uzyskać stalową bramę, która będzie robiona pod jego indywidualne zamówienie. Dzisiejsi rzemieślnicy, to prawdziwi mistrzowie, którzy sprostają najbardziej wybrednym klientom.

Bramy kute pełne – zapewniające prywatność

Jest to doskonały wybór dla klientów ceniących sobie prywatność. Produkt ten całkowicie zasłania widok na posesję. Wygląda przy tym równie pięknie. Zdobienia znajdują się na jednolitej warstwie metalu. Warto zaznaczyć, że odpowiedni efekt elegancji jest w stanie uzyskać jedynie doświadczony kowal.

Wybierając odpowiednią bramę kutą, warto tez przemyśleć sposób jej otwierania.

Przesuwne bramy metalowe

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności miejsca. Wybierają ją wiec klienci, którzy nie dysponują dużą działką, bądź jest ona tak rozplanowana, że przeważająca jej część znajduje się na tyłach domu. Należy pamiętać, że wybór kutej bramy przesuwnej ogranicza nam jej kształt. Brama ta nie może mieć korony, raczej nie powinna być wygięta w łuk, najkorzystniej wyglądają tu bramy proste.

Uchylne bramy kute

Tradycyjne bramy uchylne możemy zastosować jeżeli dysonujemy dużą posesją. Nie mamy wówczas ograniczeń co do wyboru bramy i możemy sobie pozwolić absolutnie na wszystko. Bramy te robią tym większe wrażenie im same są  większe.  Potrafią one sięgać nawet sześciu metrów i więcej. Gdy dodamy jeszcze do tego koronę nad bramą, jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę ekskluzywny wjazd do naszej rezydencji. Należy jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii. Taka ogromna brama jest bardzo ciężka. Profesjonalna firma zajmująca się kowalstwem artystycznym, nie oszczędza na materiale i tworzy swoje produkty w sposób bardzo solidny, im grubszy metal tym brama cięższa.  Jeżeli decydujemy się na taką bramę należy zaopatrzyć się w równie solidne słupy, które ją utrzymają. Najbardziej popularne są słupy betonowe. Jeżeli jednak chcemy być pewni swojego bezpieczeństwa, firma mb-nylec proponuje ekskluzywne, piękne i bardzo solidne metalowe, kute ażurowe słupy do bramy i ogrodzenia. Są one robione pod wysokość konkretnej bramy. Nie tylko mamy pewność, że brama jest solidnie trzymana ale komplet ten tworzy wręcz pałacowy wygląd.

 

Wybór Bramy nigdy nie jest łatwy. Firma mb-nylec rozwieje wszystkie Państwa wątpliwości, doradzi i z pewnością dołoży wszelkich starań aby byli Państwo zadowoleni z efektu.

Udostępnij: